Aydın’da mesleki yeterlilik sınavları başlıyor

06.06.2016
4,877

Aydın’da, mesleki yeterlilik sistemi ve MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş sınav ve belgelendirme faaliyetleri 2 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantıyla tanıtıldı.

Aydın Ticaret Odası salonlarında Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Fatih Erkul başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Aydın Sanayi Odası Genel Sekreteri, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Yrd., Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, mesleki ve teknik Anadolu lisesi yöneticileri ve firma temsilcileri katılım sağladı.

MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş yetkilileri tarafından yapılan sunumda, mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu ve bu konuyla ilgili mevzuat ve düzenlemeler anlatıldı. Ayrıca MEYBEM tarafından yapılan sınav ve belgelendirme hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Toplantı sonucunda duyuru çalışmalarının ivedilikle başlatılması ve İŞKUR İl Müdürlüğü ve Odalar işbirliğinde mesleki yeterlilik belgesi sınavlarına hazırlık kursları açılması kararlaştırıldı.