TOBB Başkan Yardımcısı Yorgancılar: Belgelendirme Hizmetini Tüm Türkiye Geneline Yayacağız

26.05.2017
3,127

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK) tarafından 23-24 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen “Çalışma Hayatında Mesleki Yeterlilik Çalıştayı”na katıldı.​

Çalıştay'ın açılışında konuşan TOBB Başkan Yardımcısı Yorgancılar, TOBB MEYBEM hizmetleri hakkında da bilgi vererek, “Belgelendirme hizmetini Türkiye’nin tamamında yerele yaymak için TOBB olarak TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezlerini kurduk. Tüm Odalarımızı başvuru merkezi haline getirdik. Şu an MEYBEM ile 81 il ve 160 ilçede tehlikeli mesleklerde belgelendirme yapabiliyoruz. Sadece 1.5 yılda 65 ilimizde 20 binden fazla adaya belgelendirme hizmeti sunduk. Giderek de artan bir hizmet ağımız var. TOBB olarak bu büyük kapasitemizle tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerin tamamına talibiz.” şeklinde konuştu.

Ender Yorgancılar, “TOBB Ekonomi Şurası”nda başlatılan İstihdam Seferberliği ile de 4 ayda 1 milyonun üzerinde istihdam sağlandığını belirterek, TOBB camiası olarak “Bu İş Olur” kampanyası ile seferberliğe destek verdiklerini kaydetti.

TOBB MEYBEM mesleki yeterlilik belgelerini Bakan Müezzinoğlu verdi

Açılış konuşmalarının ardından, TOBB MEYBEM tarafından asansör ve makine sektörlerinde gerçekleştirilen mesleki yeterlilik sınavları sonucunda belge almaya hak kazanan adaylara belgeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından verildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu himayelerinde gerçekleştirilen çalıştaya, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan, TOBB Başkan Yardımcısı ve TOBB MEYBEM Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, MYK tarafından yetkilendirilen yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.